Kiegészítik a kórház költségvetését, növelik az álláskeretet.
A szociális ellátórendszer gondjai országos szinten már októberben jelentkeztek.
Napjainkban Hídvégen, Árapatakon és Erősdön több okból is egyre nehezebb magyarnak lenni.
A 13 oltási központ mellett létrehoznak egy mobil oltási központot is, amely által elsősorban az idősotthonok lakóinak tudják beadni a koronavírus elleni védőoltást.
A 11. alkalommal meghirdetett esemény célja ráirányítani a figyelmet a példamutató fiatal vállalkozókra, és a követendő példák bemutatásával bátorítják, ösztönzik a háromszéki fiatalokat, hogy merjenek vállalkozni.
A siker mellett veszteségként könyvelték el, hogy Benkő Erika nem jutott be a szenátusba.
A mentőalakulatoknak két személyt kellett kiemelniük a roncsok közül, míg a tűzoltók a kigyulladt autót oltották.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester szerint rendet kell tenni a szervezetben, hogy a következő választások előtt „ne kelljen szorongani”.
A háromszéki község lakói évek óta kerülőúton és ideiglenes hídon közlekedtek, hiszen a nyolcvanas években épült átkelő súlyosan megrongálódott a 2006-os áradások következtében
A Kovászna megyei prefektúra keddi tájékoztatása szerint az elmúlt 24 órában 13 új koronavírus-fertőzöttet azonosítottak, ezzel szemben 116 személyt gyógyultnak nyilvánítottak.
Székelyföld felett cirkáltak a vadászrepülők.
Kovászna megye abban a szerencsés helyzetben van, hogy az előző rendszerből rájuk marad mintegy 2500 hektárnyi területet lefedő mesterséges öntözésre alkalmas hálózat.
Súlyos hiányosságokat talált a hatáskörébe tartozó Kovászna megyei intézményeknél.
Kovászna megyében a járvány kitörése óta eddig 2830 személy fertőződött meg kórokozóban, 1977-en meggyógyultak, és 70 személy elhunyt.
Hargita és Kovászna megyében többnyire szabad téren működnek ezek az egységek, azonban a hozzájuk tartozó fedett vásárcsarnokok esetében változó intézkedéseket hoztak a városvezetők.
Verekedésbe és lövöldözésbe torkollott egy rendőrségi eljárás a Kovászna megyei Zágonbárkányban.
Háromszéken tavaly, tavalyelőtt és 2016-ban egyáltalán nem történt olyan eset, hogy valaki tűzben veszítse életét, illetve 2017-ben egy személy hunyt el a lángok között.
Ez a gyakorlat jellemző Kovászna megye mellett Beszterce-Naszód, Krassó-Szörény, Olt és Teleorman megyékre is.
A prefektúra tájékoztatása szerint Háromszéken 104 fertőzött van intézményes karanténban, és 758 személy lakhelyi elkülönítésben.
A következő négy esztendő céljai között említette a Kovászna megyei egészségügyi ellátás fejlesztését azáltal, hogy javítják a kórházak felszereltségét és az egészségügyi intézményekben uralkodó hangulatot is.